Изложбите и пазарите в България и чужбина - Форум

Добре дошли Гост | RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 212»
Форум » Други » На Лафче » Изложбите и пазарите в България и чужбина (Изложбите и пазарите)
Изложбите и пазарите в България и чужбина
angel_geleeДата: Сряда, 14.03.2012, 00:29:02 | Съобщение # 1
Лейтенант
Група: Член
Съобщения: 53
Статус: Offline
Вашите наблюдения....

kalin_dredДата: Четвъртък, 15.03.2012, 10:34:49 | Съобщение # 2
Генерал-лейтенант
Група: Администратор
Съобщения: 117
В България нещата са скромни, дори да стават голями пазари животинките не са с високо качество.. cry

мъроДата: Четвъртък, 15.03.2012, 17:38:44 | Съобщение # 3
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 13
Мой те наблюдения са че от година на година качеството пада защото доста обеднях ме и търсенето намаля,много хора се отказаха да гледат птици или отглеждат посредствени породи и видове който струват малко пари за да може по лесно да се продават.Все пак трябва да се избива някой лев не може само да се налива.Много колеги с качествени птици взеха да ги носят в чужбина да ги продават защото там цените са по високи и реални от колкото тука,друг основен фактор е вноса на птици от сърбия който са в пъти по евтини и некачествени от нашите но това обикновения купувач не го знае купува евтина корелка или вълнист и след няколко дена умират.Много от колегите от страх да не им останат птиците не продадени смъкват цените и търговците не искат след това да плащат по високи цени за качествени птици.Аз за това се отказах преди години да гледам вълнисти.Имах ято бели със сини гърди зелени с жълти гърди като се наредят на пръчката като нарисувани бяха,имах и изложбени но цената за търговците беше една 3 лв.все вълнисти били какво значение имали цвета и големината.За това все по рядко ще вижда ме качествени птици по българските пазари.Гледам в един холандски сайт зеброви амадини по 30-40 евро на парче нови и красиви мутации кажете колко човека в България ще ги оценят тези птици и ще ми платят такива пари ако ги внеса и размножа,цената на зебровата амадина е една при нас от 3 до 6 лв без значение каква е.

Съобщение редактирано от мъро - Четвъртък, 15.03.2012, 17:49:36

Sergo_1902Дата: Петък, 16.03.2012, 00:06:58 | Съобщение # 4
Генерал-полковник
Съобщения: 81
Колега не за всичко си прав. За папагалите и амадините не мога да говория защото не съм запознат с тях, но виш при кокошките нещата не стоят точно така. В последнте 1-2 години някой хора се опитват да променят твърденията ти, като вкарват нови породи от чужбина. Но си прав за цената.
Примерно ако се вземе примерно един чифт за 150лв. от чужбина, тук почти никой няма да ти даде толкова за тях и точно за това повечето хора не се навиват да си вземат вносни птици, което понижава качеството в на птиците в България!!!

angel_geleeДата: Петък, 16.03.2012, 00:19:07 | Съобщение # 5
Лейтенант
Коя порода ще струва толкова, дори да струва поколението тук не може да е с тази цена просто стандарта ни е друг.

мъроДата: Петък, 16.03.2012, 08:00:52 | Съобщение # 6
Частен
И тука вече опираме до изкривеното мислене на българина има кой да ги даде тези пари но повечето отиват и ги вземат от вън че виж ти ако дойде да ги купи от мен ще взема да забогатея,познавам много хора който ходят да купуват птици от вън а тези птици могат да се купят и от тук.Не знам какво си мислят че там са по качествени ли или им излиза по евтино,не мога да ги разбера и най лошото е че не се внасят нови породи или мутации а се внася това което го има тука.

Sergo_1902Дата: Петък, 16.03.2012, 22:19:45 | Съобщение # 7
Генерал-полковник
Да прав си, не се внясат нови породи, което лично мен ме дразни много!!! Точно това ме подтикна да ходя до Унгария и да видя как стоят нещата там. И вече мога да ти кажа ,че видовете кокошки отглеждани във България се обогати с 2-3 напълно нови породи, както и нови разцветки и по-високо качество на 2-3 други породи!!! Но не мисля сдружението ни да спира до тук, ще дродължаваме да работим и за напред в намирането и внасянето на нови породи, както и по мподобряване на качеството на породите отглеждани във България. Ако няма какво да се подобри, то поне да се вкара нова разцветка от породата!!!

Sergo_1902Дата: Петък, 16.03.2012, 22:25:26 | Съобщение # 8
Генерал-полковник
А и нещо много важно, ние него правиме с цел да забогатееме, който се занимава с птици, знае че в тази работа няма печалба. Всичко е за цест и слава!!! Това е просто хоби, а не бизнес!!!

priatel_bosДата: Събота, 17.03.2012, 09:54:32 | Съобщение # 9
Сержант
Съобщения: 34
В България всеки се бори да има само той най-добрите птиции това е, а не трябва да е така повече хора трябва да отглеждат качествени птици, за да има напредък иначе не са добре нещата... sad

мъроДата: Събота, 17.03.2012, 14:36:35 | Съобщение # 10
Частен
не казвам че се забогатява но много хора си мислят така,но можеш да си докараш прилични доходи от това.Имам приятел който си докарва по 5-6 бона от папагали.Според мен това е добре че всеки се стреми да има най хубавите птици,а много хора нямат добри птици защото не им се дава пари,искат птица която струва 50 лв да я вземат за 5,няма как да стане това.

Съобщение редактирано от мъро - Събота, 17.03.2012, 14:40:57

Sergo_1902Дата: Понеделник, 19.03.2012, 23:39:42 | Съобщение # 11
Генерал-полковник
Е, аз сте кокошки значи сам го закасал. Трябва да почна да гледам папагали!!! happy .
Аз него правия за печалба, а за кеф, затова ще продължавам да си давам парите за кокошлета и петлета, който на мен ми харесват,а не такива от който да се изкарват пари.Пак то виж, все на някой му хареса нещо от това което имам и да си взема, пак ако ли не Ножчето ще играеееееееее. biggrin

priatel_bosДата: Сряда, 04.04.2012, 12:52:20 | Съобщение # 12
Сержант
Колеги да не забравите пазара в 6-то училище на 07.04.2012г в Перник barbarian

Съобщение редактирано от priatel_bos - Сряда, 04.04.2012, 12:53:37

angel_geleeДата: Събота, 07.04.2012, 23:13:58 | Съобщение # 13
Лейтенант
Днес ходих на пазара в Перник в училището имаше много животни и много хора аз дори се поднових с един кюстендилски бял капест.

anton_dgetДата: Неделя, 08.04.2012, 13:06:58 | Съобщение # 14
Частен
Съобщения: 17
Здравейте аз също ходих на този пазар май стана традиция да се събират доста хора имаше интересни неща обаче един от с. Коняво изби рибата с едни копринки които не струваха и по 10 лв той им искаше по 30 но все пак продаде една аз взех едно канарче за дъщерята..

priatel_bosДата: Петък, 13.04.2012, 19:33:55 | Съобщение # 15
Сержант
Хората се стараят да направят нещо и леко по-леко стават нещата. Аз се надявам есента да участват доста хора в изложбата ако извадя качествени птици ще опитам да участвам... но здраве и живот smile

Форум » Други » На Лафче » Изложбите и пазарите в България и чужбина (Изложбите и пазарите)
Страница 1 от 212»
Търси:

©Всички изображения, картинки, текстове, документи, бази данни и друга информация, публикувани на този уебсайт (www.pticevad.ovo.bg), са собственост на "Клуб Птицевъд" и/или неговите партньори и са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Никой няма право да възпроизвежда и разпространява по какъвто и да било начин и под каквато и да било форма съдържанието на този сайт без изричното съгласие на "Клуб Птицевъд".©

|Игрички|Линк2|Линк3|Линк4|Линк5|
| Copyright pticevad © 2016   Уеб дизайн: multiplace | Хостнат от