Непризнати породи и видове птици - Page 2 - Форум

Добре дошли Гост | RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Модератор на форума: The_Viper 
Форум » Птици » Декоративни птици » Непризнати породи и видове птици (Непризнати породи и видове птици)
Непризнати породи и видове птици
angel_geleeДата: Петък, 11.05.2012, 23:27:56 | Съобщение # 16
Лейтенант
Група: Член
Съобщения: 53
Статус: Offline
От доста години се отглеждат декоративни кокошки като на Здравко и Методи но просто никой не му се е занимавало с признаването на порода от приятели разбрах за Методи че дълги годни е обикалял цяла България за да събира отбрани кокошки но до признаване не се е стигнало просто нямаме тези амбиции...

nikoooДата: Неделя, 13.05.2012, 20:12:50 | Съобщение # 17
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 11
Виждал съм на доста места подобни кокошки и са много красиви и подкрепям идеята за българска порода декоративни кокошки дано има хора на които им се занимава да организират признаването на подобни породи.

kalin_dredДата: Сряда, 22.08.2012, 07:38:39 | Съобщение # 18
Генерал-лейтенант
Група: Администратор
Съобщения: 117
Приятели, с доста колеги разговаряхме и се реши да се работи по изготвянето на стандарт и признаването на стандартна декоративна порода кокошки.

zdravkoДата: Понеделник, 24.12.2012, 21:13:53 | Съобщение # 19
Частен
Съобщения: 14
няколко снимки на кокошките ми Весели празници wine

DarkblueДата: Понеделник, 24.12.2012, 22:41:48 | Съобщение # 20
Частен
Съобщения: 18
Страхотни разцветки,браво!

http://dekorativniptici.alle.bg/

kalin_dredДата: Събота, 29.12.2012, 02:01:36 | Съобщение # 21
Генерал-лейтенант
Група: Администратор
Съобщения: 117
Супер са джуджетата!!!

zdravkoДата: Сряда, 09.01.2013, 00:17:13 | Съобщение # 22
Частен
Съобщения: 14
И едно петле което бях пропуснал купих го от пазара преди няколко месеца има малко забележки но си има и добри страни ще го пробвам с 3 кокошки които съм му определил и ще видя резултата

mario_borisov1Дата: Петък, 18.01.2013, 18:34:38 | Съобщение # 23
Частен
Съобщения: 15
Здравейте! Разбрах че хора от Кюстендил коментирали за Струмската кокошка, че перничани измислят породи и много се издразних, не знам какви са тези хора се са специалисти; само лъж - вериж им е в главата. Аз при кой съм ходил се е най - велик, оплюват се едни други и това е. Евала за това, че са пионери в вноса и отглеждането на декоративни птици, но за 20 г. нищо само търговия... Не искам да обиждам никой, но това са моите наблюдения...

DarkblueДата: Петък, 18.01.2013, 23:03:23 | Съобщение # 24
Частен
Съобщения: 18
Да,много добре си го казал и за съжаление това е действителноста в България.Това е една от причините да създадем клуб"Птицевъд".А това че е регистриран в Перник не значи,че е за перничани,напротив вратите му са отворени за всички любители на птиците.Не виждам,какво измислено има в Струмската кокошка,след като от край време се отглежда по поречието на р.Струма,нормално е да работим за признаването и като порода.

http://dekorativniptici.alle.bg/

angel_geleeДата: Вторник, 29.01.2013, 01:09:08 | Съобщение # 25
Лейтенант
Напълно съм съгласен с Марио все се намрат недоброжелатели само намират кусури а не се поглеждат себе си

KonstantinovДата: Четвъртък, 14.02.2013, 10:11:48 | Съобщение # 26
Частен
Съобщения: 7
Много ми допада тази порода - Струмската и реших да отглеждам от тях . Прочетох стандарта който е тук в сайта , но има ли възможност да се качат повече снимки с разрешените цветове , защото друго е човек да го види , не само да го прочете . biggrin
Също така разбирам , че линеенето е по-продължително , вярно ли е това ? Имам и други въпроси , например , кокошките имат ли инстинкт за мътене- тоест добри родители ли са ?
На каква възраст пронасят ? Благодаря предварително :))

angel_geleeДата: Четвъртък, 14.02.2013, 16:13:50 | Съобщение # 27
Лейтенант
Доколкото имам опит с тях гледах ги преди време добри мътачки са тези които гледах аз пронесоха на 7 - 8 месец но навъншен вид не бяха като тези които са сега бяха по слаби на качулки и бради ..... Тоя стандарт към които се стремат колеите е много добър дано се получат нещата има много хубави кокошки от тоя вид. Тези мойте ги гледах преди 3 - 4 години ама има напредък

KonstantinovДата: Вторник, 19.02.2013, 12:43:10 | Съобщение # 28
Частен
Съобщения: 7
Благодаря ти , сдобих се с няколко бройки , взех и разплодни яйца от приятел и ще видим какво ще се получи.

Форум » Птици » Декоративни птици » Непризнати породи и видове птици (Непризнати породи и видове птици)
Страница 2 от 2«12
Търси:

©Всички изображения, картинки, текстове, документи, бази данни и друга информация, публикувани на този уебсайт (www.pticevad.ovo.bg), са собственост на "Клуб Птицевъд" и/или неговите партньори и са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Никой няма право да възпроизвежда и разпространява по какъвто и да било начин и под каквато и да било форма съдържанието на този сайт без изричното съгласие на "Клуб Птицевъд".©

|Игрички|Линк2|Линк3|Линк4|Линк5|
| Copyright pticevad © 2016   Уеб дизайн: multiplace | Хостнат от